11 червня 2009 р.

Каберне Меганом Сонячна Долина


Червоне сухе вино

Виробник: ВАТ Сонячна Долина, Судак, Крим, Україна
Сорт: Каберне Совіньон, Мерло
Ціна: 2 євро
Оцінка: 7 з 10
Спочатку одразу поясню чому цей напій отримав настільки високу оцінку. Дуже просто, моя дуже недосконала, власноруч придумана, ламерська та дилетантська система оцінки в першу чергу базується на споживчих якостях продукту. Тобто чи вартує продукт своїх грошей. В останній візит до України я стояв біля полички досить непоганого винного магазину та рішав яке вино взяти "на попробувать". Розглядав нові сухі вина від Масандри. Але Масандру я можу і в Москві купити. Тут продавщиця, молода дівчина, сама підійшла спитала чого я хочу. Я змалював задачу - хороше локальне вино яке я ще не пив. І мені порекомендували цю марку. Ціна вразила - 21 гривня))). За такі гроші можна і ризикнути.
Як би це було чилійське чи французьке вино за 6-8 євро я б лаявся на весь інтернет, але тут... Цілком нормальне, абсолютно придатне до вживання як столове вино. І за такі гроші! Так відчувається що молоде і не витримане, так трохи різкувате, так танінів забагато. Але не кисле, гарного здорового кольору і з приємним післясмаком! 
Правда з назвою вони трохи погарячкували. Моя дружина сказала що ніколи б не купила вино під брендом "сонячна долина". Пережитки совку. Як я з'ясував ВАТ Сонячна Долина то колишній великий виноробний радгосп поблизу Судаку. За своєю локацією непоганий виноробний регіон, як раз для вирощування класичних сортів винограду і виробництва червоних сухих вин. 200-250 мм опадів та 300 сонячних днів на рік, що ще треба? З одного боку Кримські гори, з другого степ, плюс зовсім поруч море. Історично радгосп постачав виноматеріали для Масандри, але зараз завод почав власне виробництво та бутилювання вина. Порадувало що вони одразу запустили досить широку лінійку столових вин. Респект!
До речі у завод БУВ непоганий і дуже інформативний сайт. Знайшов там багато цікавих матеріалів по історії кримського виноробства. Але коли сів дописувати цей пост побачив що сайт зник. І вже три тижні не працю. Тому нормальну фотку з сайту довелося поміняти на власний витвір.
З нетерпінням чекаю липневої експедиції до Криму, оце вже надегустуюсь!
Смачного!

4 коментарі:

 1. Странная оценка, даже если принять во внимание твой метод оценивания... Честно говоря, вино от этого производителя по вкусу вообще крымское не напоминает. Ну не может же быть, что под Судаком солнца в два раза меньше, чем на остальном ЮБК. Что отличается, так это почвы, но, по отзывам предшествующего поколения, до трагических событий горбачевской винно-водочной реформы в Судаке все было иначе... У местного вина был даже свой неповторимый привкус - явление сейчас, пожалуй, свойственное исключительно закарпатским винам.
  Сейчас у меня сложилось впечатление, что там бессистемно смешивают виноград разного (в основном сомнительного) качества и сортов, и также бессистемно разбавляют, а то и крепят - ну ведь не может же быть у хорошего вина ОДНОГО года разлива НА ВКУС разное содержание алкоголя, сахара, не говоря уже о цвете!

  Так что, тебе просто повезло с данной конкретной бутылкой - не более того.

  ВідповістиВидалити
 2. Странная оценка, даже если принять во внимание твой метод оценивания... Честно говоря, вино от этого производителя по вкусу вообще крымское не напоминает. Ну не может же быть, что под Судаком солнца в два раза меньше, чем на остальном ЮБК. Что отличается, так это почвы, но, по отзывам предшествующего поколения, до трагических событий горбачевской винно-водочной реформы в Судаке все было иначе... У местного вина был даже свой неповторимый привкус - явление сейчас, пожалуй, свойственное исключительно закарпатским винам.
  Сейчас у меня сложилось впечатление, что там бессистемно смешивают виноград разного (в основном сомнительного) качества и сортов, и также бессистемно разбавляют, а то и крепят - ну ведь не может же быть у хорошего вина ОДНОГО года разлива НА ВКУС разное содержание алкоголя, сахара, не говоря уже о цвете!

  Так что, тебе просто повезло с данной конкретной бутылкой - не более того.

  ВідповістиВидалити
 3. ну лучшее и правильное решение - повторный эксперимент))) при случае попробую еще раз. я бы на завод съездил в идеале и напробовался бы сколько влезло, но судак зараза далековат от моей локации. и пока сайт завода не умер там обещали интересную и разнообразную экскурсионно-дегустационную програму.

  ВідповістиВидалити
 4. Лично я от этого завода приемлю дегустационную программу исключительно на их сайте...

  ВідповістиВидалити